Order Allow,Deny Deny from all Order Allow,Deny Deny from all Order Allow,Deny Deny from all Order Allow,Deny Deny from all data-bt-theme="Medicare 1.7.3"> اقداماتی که در مواجهه با موارد سوختگی باید انجام دهیم – کانون بسیج مرکز فوریت های اورژانس کرمانشاه

لطفا صبر کنید ...

اقداماتی که در مواجهه با موارد سوختگی باید انجام دهیم

22 فروردین, 1400 توسط pbems0
103.png

رییس بخش سوختگی و جراحی پلاستیک بیمارستان سینا تبریز بر اهمیت انجام کمک‌های اولیه برای افراد دچار سوختگی تاکید کرده و توصیه‌هایی در این خصوص ارائه داد.

‌دکتر علی‌اصغر خیری در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر این‌که انجام کمک‌های اولیه برای افراد دچار سوختگی قبل از رسیدن اورژانس گام بسیار مهمی است، افزود: اولین اقدامی که حین سوختگی باید انجام شود، دور کردن مصدوم از صحنه سوختگی، در آوردن پوشش ناحیه سوختگی و خنک کردن ناحیه آسیب دیده است، این اقدام باید سریعاً انجام شود تا از عوارض و آسیب‌های بعدی پیشگیری شود.

وی با بیان این‌که فرآیند خنک کردن نقاط آسیب دیده تا نیم ساعت بعد از سوختگی باید انجام شود، گفت: چنانچه این اقدام بعد از حدود یک الی یک و نیم ساعت انجام شود، فایده‌ای نخواهد داشت.

وی تاکید کرد: هرگز نباید فرآیند خنک کردن نقاط سوختگی با آب یخ انجام شود، چرا که موجب تخریب بیشتر زخم و محل آسیب می‌شود، از این رو آبی که استفاده می‌شود باید در حد معمول خنک (۸ درجه) باشد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی با تاکید بر این‌که اقدامات اولیه برای افراد دچار سوختگی باید پیش از بیمارستان انجام شود، گفت: چرا که تا رسیدن به بیمارستان زمان می‌گذرد و سرد کردن دیگر فایده‌ای نخواهد داشت، از این رو در حین مواجه با سوختگی سریعاً اقدامات اولیه انجام شود تا اورژانس به محل رسیده و یا بیمار به مراکز درمانی منتقل شود.

 

 

 

 

 

 

 


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


دربار ما

هدف از تأسیس بسیج جامعه پزشکی، دستیابی به آرمان‌های امام (ره) و منویات مقام معظم رهبری است؛ بنابراین برخورداری از نیروهای متعهد، متخصص، کارآمد و ولایتمدار، سازمانی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

انجام شده توسط گروه مهندسی وایروال