Order Allow,Deny Deny from all Order Allow,Deny Deny from all Order Allow,Deny Deny from all Order Allow,Deny Deny from all data-bt-theme="Medicare 1.7.3"> 41 پایگاه اورژانس فعال در کرمانشاه – کانون بسیج مرکز فوریت های اورژانس کرمانشاه

لطفا صبر کنید ...

41 پایگاه اورژانس فعال در کرمانشاه

23 فروردین, 1400 توسط pbems0
aaa.png

معاون عملیات مرکز فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر‌41 پایگاه اورژانس فوریت‌های پزشکی در سطح استان کرمانشاه فعالیت می‌کنند.

بهمن صادقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: هم‌اکنون 6 پایگاه شهری و 15 پایگاه جاده‌ای با داشتن 41 آمبولانس به‌صورت شبانه‌روزی در این استان فعال است.
وی با اشاره به اینکه در هر پایگاه یک دستگاه آمبولانس کار می‌کند،افزود: 68 دستگاه آمبولانس ذخیره وجود دارد که از این تعداد41 دستگاه آمبولانس به صورت کشیک فعالیت می‌کنند.
معاونت عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه ادامه داد: هم‌اکنون حدود 420 نفر در بخش مراکز فوریت‌های پزشکی این استان در حال فعالیت و خدمت‌رسانی به نیازمندان هستند.
صادقی با بیان اینکه ماهانه به طور میانگین 2000 اعزام در پایگاه‌های اورژانس به منظور خدمت‌رسانی به نیازمندان صورت می‌گیرد خاطر‌نشان کرد: در مجموع سالانه به طور میانگین بین 28 تا32 هزار اعزام در پایگاه‌های اورژانس در راستای خدمت‌رسانی به افراد انجام می‌شود.
وی در ادامه میانگین حضور نیروهای اورژانس در محل حادثه را در شهر7 دقیقه و66 صدم ثانیه اعلام کرد و گفت: با توجه به برآوردهای صورت گرفته، میانگین حضور اورژانس در محل حادثه در جاده 11 دقیقه و42 صدم ثانیه و در شهرستان‌های کوچک5 تا6 دقیقه است.
معاونت عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به وظایف مراکز اورژانس اظهار داشت: انجام خدمات فوری و کمک‌های اولیه پزشکی در تمامی موارد سوختگی‌ها،بیماران دیابتی، بیماران قلبی و هرگونه مورد اورژانسی که به عنوان فوریت پزشکی تلقی بشود، به بیماران در محل حادثه از مهمترین وظایف این مرکز به‌شمار می‌رود.
صادقی افزود: انتقال بیماران اورژانس به بیمارستان و سایر مراکز درمانی از دیگر وظایف این پایگاه است.
وی با اشاره به اینکه تمامی پرسنل این مرکز کاردان وکارشناس هستند تصریح کرد: بیش از70 درصد پرسنل دارای کارشناسی پرستاری یا فوریت‌های پزشکی و یا هوشبری اتاق عمل هستند.
معاونت عملیات مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی استان با بیان اینکه یک مرکز اورژانس مطلوب باید از ارتباط قوی با افراد جامعه برخوردار باشد، گفت: حفظ خونسردی، اقدامات درمانی و امدادی در سطح بالا و توانایی رانندگی کردن از دیگر مهارت‌های مورد نیاز در این راستا است.
صادقی در پایان به نقش استان کرمانشاه در مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی غرب اشاره و گفت: استان کرمانشاه جز استان‌های برتر در انجام فوریت‌های پزشکی است ومحوریت مرکز مدیریت و حوادث غرب کشور را بر عهده دارد.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


دربار ما

هدف از تأسیس بسیج جامعه پزشکی، دستیابی به آرمان‌های امام (ره) و منویات مقام معظم رهبری است؛ بنابراین برخورداری از نیروهای متعهد، متخصص، کارآمد و ولایتمدار، سازمانی در این زمینه بسیار حائز اهمیت است.

انجام شده توسط گروه مهندسی وایروال